пятница, 15 ноября 2019 г.


ВПЛИВ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ
НА ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ

Що ж таке особистість дитини? Яких заходів треба вжити для правильного формування особистості дитини?
Здавна відомо, що основні особистісні риси характеру людини формуються протягом перших п'яти років життя. В педагогічних роздумах «Здоров'я і щастя дитини» Микола Амосов наводить один із способів визначення рівня моральної вихованості та свідомості малюка за визнанням типу авторитету:
1.   Якщо дитина сприймає як єдиний авторитет – силу, то рівень свідомості найнижчий – примітивний, на рівні тварини
2.   Сама найвища стадія – визнання авторитету духовності та інтелекту, це здатність дитини цінувати найвищі цінності – щирість, людяність та доброту
Задумаємося, які ж особисті цінності переважають в сьогоденні? Які чинники впливають на виховання дитини та в якому інформаційному просторі ми з нею знаходимося?
Не зважаючи на заборону, до 22 годин ефірний час заповнений фільмами – бойовиками зі сценами насильства, кровопролиття, бійок, улюблені кіногерої (Сталлоне, Шварценеггер, Ван Дам) – сильні, але зовсім не далекі розумом люди. Жорстокість вітається, а скромність навпаки стає пороком.
Цікавою розвагою дитини стали художні фільми, в яких головні герої – огидні монстри. Кінокомедії, які прийшли до нас із других світоглядів, наповнені грубим гумором, де веселяться, коли людина страждає і попадає в прикрі обставини...
І до всього ще секс – фактично цілодобово, на протязі всього часу телеефіру...
Також незрозуміла тематика дитячих мультфільмів – бігати один за одним, бити праскою та молотком по голові, а мультгерої – просто вражають своїми потворними квадратними головами та скляним виразом очей – позбавлені будь якої особистості.
Адже існують високохудожні дитячі фільми, добрі та веселі мультики, на яких зросло не одне покоління, так чому ж нашим дітям пропонують найгірше?
Наразі фактично немає дитячої пісні, з простою лагідною мелодією, сучасної тематики, народні пісні їм невідомі тому, що в ефірі їх давно не має. А за опитуванням, діти 3-4-річного віку наспівують репертуар попсових та шансонних зірок – звичайно той, що запам'ятали з відеокліпів трансльованих по телевізору.
Аналізуючи грецьку історію, видно, що древні греки досконало вивчили вплив музики на формування характеру та виховання дитини , особистості та людського характеру взагалі, та вирощували естета – чутливу та тонку натуру. А спартанці навпаки для того, щоб культивувати в серцях хлопчиків жорстокість виховували монотонними маршами. Визначено, що у інструментів кифар – кількість струн мінімальна для грубості та примітивності.
У середині восьмидесятих минулого сторіччя фізіологи прийшли до висновку, що вплив поп і рок музики шкідливий для здоров'я. При цьому порушується обмін речовин, підвищується тиск, нервова система взагалі потерпає. А натомість жодних висновків не зроблено – «металеві» та «кислотні» ритми все ще заповняють наш ефір, народна ж та класична музики витіснені, як неконкурентні.
Запитаймо на скільки правомірне виправдання – «Людина осучаснилася» Наскільки нам відомо, що в цивілізованих країнах дуже багато транслюється концертів класичної музики та лекції про неї. А нас примушують спускатися на дно світової культури!
Хіба хто в змозі поставити під сумнів освітнє значення книги? Та держава, попри здоровий глузд, не хоче забезпечувати своїх маленьких громадян яскравими цікавими дитячими книжками.
Є звичайно і корисні розвивальні дитячі ігри, добрі та повчальні книги та фільми, але це все надбання губиться в навалі неякісної, потворної продукції.
Як наслідок – діти не володіють спроможністю критично мислити, а все оточуюче їх сприймається як норма.
Давайте замислимось, який є вихід із цієї ситуації, що ж повинні ми з вами зробити, аби переломити її під корінь та переосмислити задачі виховання дитини на такий рівень підсумок від якого ми хотіли б з вами бачити. А вихід є – максимум критичності, підбираючи книги, іграшки, фільми, для створення позитивного інформаційного простору та формування особистості дитини – розвивальні ігри, класична дитяча література, бесіді та роз'яснення до і після перегляду фільмів, порівняльний аналіз низькопробних і якісних передач, відвідування музеїв та виставок, допомога по господарству, шанування старших, свят і віри.
Також наразі не слід забувати про естетичний вигляд наших малюків, котрий буде відігравати не останню роль у кінцевому пункті виховання. В час інтерактивних технологій придбати доволі не погані речі зараз можливо в багатьох інтернет магазинах.
Пам'ятаймо, що попри негаразди нам ні за що не можна забувати про духовність, що аморальність, позв’язана з технічним прогресом, здатна занапастити навіть найсильнішу і розвинену країну.

Комментариев нет:

Отправить комментарий